Датчики для автоматичних дверей. Який обрати?

You are currently viewing Датчики для автоматичних дверей. Який обрати?

Багато магазинів, а також такі заклади, як лікарні, вокзали, офісні центри та готелі  мають автоматичні двері. Вони зручні та є абсолютно необхідними для організації ефективного пересування людей. В той самий час в місцях пожвавленого трафіку можуть виникнути деякі проблеми у роботі автоматичних дверей: повільна реакція на наближення людини до входу; двері спрацьовують і можуть довго залишатися відкритими, коли хтось просто проходить повз; підвищені ризики небажаного контакту зі стулками дверей у пороговій зоні. Налаштувати коректну та енергоефективну роботу вхідних груп допоможуть сучасні датчики руху для автоматичних дверей. У цій статті говоримо про найбільш поширені види та функції радарів руху, що здатні покращити функціональність та безпеку вхідної групи.

Види датчиків для автоматичних дверей за функцією

Функції датчиків для автоматичних дверей

Датчики активації автоматичних дверей

Функція цих радарів дуже проста — активувати відчинення дверей при наближенні людей чи об’єктів. Детекція у таких датчиках руху забезпечується методом інфрачервоного випромінювання або радіолокації. Встановити сенсори активації можна на стелі або на дверній фрамузі.

Датчики активації та безпеки

Найбільш поширені датчики руху для автоматичних дверей — ті, що поєднують функції управління, активації та безпеки. Такі сенсори можуть бути суто інфрачервоними або ж комбінованими, з використанням мікрохвильової та іч-технологій. З одного боку, датчик реєструє рух та активує відкриття дверей, з іншого — виявляє присутність людей, що зупинились біля дверей. Тож такі детектори не тільки активують двері, а ще й контролюють безпеку відвідувачів коло входу.

Порогові датчики безпеки

Порогова безпека вкрай важлива для коректної роботи автоматичних дверей, особливо на вхідних групах, де пересуваються діти, люди похилого віку чи особи з обмеженими можливостями. Порогові датчики безпеки фіксують рух або ж статичний об’єкт у просторі між відкритими стулками та запобігає зачиненню автоматичних дверей. Сучасні технологічні сенсори мають безпечний механізм, який дозволяє дверям відкриватися навіть у разі пошкодження датчика, забезпечуючи додатковий рівень пішоходів.

Датчики безпеки руху стулки при відчиненні

Такі радари розміщуються на задній частині розсувних автоматичних дверей, щоб запобігти зіткненням під час руху стулки в бік при відчиненні. Датчики бічної безпеки мають функцію виявлення присутності для детекції присутності людей, що знаходяться поблизу дверей.

Методи детекції датчиків для автоматичних дверей

Активне інфрачервоне випромінювання (AIR датчики)

Активні інфрачервоні датчики передають і вимірюють рівні відбиття інфрачервоного світла, тобто реагують на температурні зміни у зоні дії. Зміна властивостей відбитої хвилі вказує на те, що людина або об’єкт знаходиться в зоні виявлення, що спонукає реле датчика розімкнути або замкнути контакти та активувати автоматичні двері.

ІЧ-датчик робить знімок відбитого інфрачервоного сигналу від землі та постійно порівнює з рівнями відбиття під час щоденного використання. Наприклад, коли людина потрапляє в зону виявлення, інтенсивність інфрачервоного світла, відбитого від землі, збільшується — радар виявляє об’єкт.

Активні інфрачервоні датчики можуть виявляти як рух, так і статичну присутність, що робить їх ідеальними для відкриття автоматичних дверей з підтримкою безпеки пішоходів.

Сучасні технологічні інфрачервоні датчики, що пропонує своїм клієнтам ParkanUa, є унікальними, завдяки своїй здатності контролювати та самоналаштовуватися до змін навколишнього середовища в режимі реального часу. Це зменшує випадки помилкової активації автоматичних дверей.

Мікрохвилі для детекції руху

Мікрохвильова технологія, яку іноді називають радіолокаційною технологією, заснована на ефекті Доплера. Радарні датчики безперервно випромінюють мікрохвилі певної частоти в зоні виявлення сенсора, які відбиваються назад до датчика об’єктами в зоні виявлення.

Якщо об’єкт статичний, то частота відбитої мікрохвилі така ж, як і випромінюваної, і виявлення не реєструється. Як тільки в полі детекції відбувається рух, відбиті мікрохвилі змінюють частоту, спонукаючи датчик реєструвати цю зміну та активувати автоматичні двері.

Ця технологія може розрізняти рух наближення (вища частота) і рух віддалення (нижча частота), дозволяючи датчику відкривати автоматичні двері лише в напрямку наближення та значно скоротити час, що двері перебувають у відчиненому положенні.

Комбіновані датчики

Комбіновані, або ж дуальні, датчики, як випливає з їх назви, являють собою комбінацію радіолокаційної та активної інфрачервоної технології в одному детекторі.

Радарна (мікрохвильова) складова комбінованих технологічних датчиків виявляє швидкий рух або пішоходів на великій відстані від дверей, таким чином забезпечуючи своєчасне відкриття автоматичних дверей. Односпрямований характер виявлення цієї технології зменшує час утримання дверей у відкритому стані, таким чином зменшуючи втрати енергії в будівлі.

Функції безпеки у комбінованих датчиках для автоматичних дверей виконує інфрачервона частина, щоб захистити пішоходів від контакту з рухомим дверним полотном.

Як обрати датчик для автоматичних дверей

Ми у ParkanUa завжди за індивідуальні рішення, адже для оптимального вибору потрібно враховувати інтенсивність людського потоку, особливості організації простору всередині приміщення та ззовні, фактор впливу погодних умов та деякі інші параметри об’єкту, де встановлені розсувні або розпашні автоматичні двері.

Але ми підготували для вас декілька рекомендацій, аби звузити коло пошуків найкращого датчика для автоматичних дверей.

Великі супермаркети, торговельні центри, аеропорти тощо

Комбіновані датчики руху для автоматичних дверей

Для окремих будівель з великою прилеглою територією необхідна велика зона виявлення у поєднанні із захистом пішоходів у зоні порогу дверей та навколо них.

Комбінований датчик Hotron SSR-3-ER з мікрохвильовою активацією та трьома інфрачервоними смугами безпеки. Цей сенсор здатний визначати напрямок руху, щоб автоматичні двері менше часу залишалися відкритими та допомогали підтримувати комфортну температуру в приміщенні. Детектор оснащений унікальною технологією, що запам’ятовує рух стулок дверей та підвищує рівень безпеки пішоходів. Ще одна безсумнівна перевага датчику Hotron SSR-3-ER для будівель з великим людським потоком — можливість застосування для аварійних виходів.

Для безпечного руху стулок дверей при відчиненні варто встановити інфрачервоний сенсор Hotron 3H-IR14C на внутрішній лівій та правій стороні розсувних автоматичних дверей. Компактні розміри (210 х 59 х 28.5 мм) та щільна завіса іч-променів безпеки роблять його оптимальним для цієї мети.

Серед датчиків Optex ми рекомендуємо звернути увагу на модель комбінованого детектора OAM-DUAL T. Цей детектор так само має мікрохвильову детекцію руху та інфрачервону завісу безпеки. Серед додаткових переваг — можливість вибору напрямку детекції (односпрямований чи двонапрямний), максимальна висота встановлення на висоті 3,5 м та покращений рівень порогової безпеки з технологією BLUEZONE™.

Аптеки, кав’ярні, ресторани, магазини, офіси тощо.

Налаштування зони виявлення руху

Якщо вхідна група вашого об’єкту знаходиться в місці пожвавленого руху, вам знадобиться точне регулювання зони виявлення. Для запобігання ненавмисного відкривання дверей, викликаного пішоходами та транспортними засобами, що рухаються повз, радимо встановити активні інфрачервоні датчики Hotron HR100-CT або 3H-IR14C, що здатні забезпечити адекватну активацію та безпеку. Сенсор Hotron HR100-CT має 5 інфрачервоних смуг (2 смуги активації та 3 смуги безпеки), визначає напрямок руху та дозволяє точно сфокусувати зону виявлення руху на пішоходів, що прямують до входу. Компактний датчик руху 3H-IR14C також можна встановити з обох боків дверей для безпеки відкривання дверей.

Також зверніть увагу на інфрачервоний датчик для автоматичних дверей Optex  OA-AXIS T, який дозволяє точно налаштувати зону виявлення присутності з переміщенням на 6° від або до дверей. Зручно, що є можливість незалежного налаштування зон виявлення руху та детекції присутності.

Фармацевтичні приміщення, чисті кімнати, операційні, лікарні тощо

Активація автоматичних дверей у чистих приміщеннях

Що відрізняє автоматичні двері у цих приміщеннях від будь-яких інших, так це підвищені вимоги гігієни та безпеки експлуатації. Тож у такій ситуації датчики руху мають не тільки виконувати функцію безконтактних активаторів автоматичних дверей, а ще й відповідати стандартам чистоти. Виконати ці задачі може сенсор HR100-CT у поєднанні зі спеціальним монтажним кронштейном HA-121 для внутрішньої установки або ж інфрачервоний датчик вбудованого монтажу Optex Mirage.

Датчики для розпашних автоматичних дверей

Банки, офіси, готелі, кінотеатри, торгові центри, школи, поліклініки та інші громадські заклади можуть мати внутрішні розпашні двері, що мають відчинятися автоматично, підвищуючи комфорт та безпеку відвідувачів. Для таких цілей слід використати 2 типи датчиків: зі сторони дверних петель розмістити мікрохвильовий датчик із функцією визначення напрямку руху (він буде ігнорувати рух самої стулки), а з іншої сторони розташувати іч-сенсор порогової безпеки.

Horton пропонує для розпашних дверей мікрохвильовий сенсор HR50-UNI з максимальною висотою монтажу до 4 м. Можливість регулювання антени радара на 360˚ дозволяє точно сфокусувати зону виявлення. Компактні розміри та мінімалістичний дизайн радару дозволяють застосовувати його у будь-якому середовищі.

У лінійці радарів Optex радимо звернути увагу на модель OM-106C, що може бути встановлена як для розсувних, так і для розпашних автоматичних дверей. Цей компактний мікрохвильовий радар просто встановити та налаштувати для різних застосувань. Датчик OM-106C оснащений функцією вибору напрямку детекції та режимом автоматичного попередження, що вмикає двонаправлену детекцію у разі зупинки людини у зоні виявлення.

Для якісної порогової безпеки радимо обрати Optex OA-203C або ж Hotron 3H-IR14, які використовують активне інфрачервоне випромінювання для виявлення присутності об’єктів на шляху руху стулок автоматичних дверей.

Консультація фахівців ParkanUa

Наша компанія вже понад 20 років спеціалізується на підборі, встановленні та обслуговуванні автоматичних дверей для різноманітних об’єктів — від районних поштових відділень до терміналів аеропортів. Тож ми маємо необхідний практичний досвід та технічні знання, аби зробити вашу вхідну групу максимально ефективною.

Просто зателефонуйте нам, щоб отримати детальну консультацію та обрати кращі датчики руху для вашого об’єкту.

Провідний менеджер ParkanUa напрямку Автоматичні двері:

Денис Буйновський
067 6301324
den@parkan.ua

Більше контактної інформації знайдете тут.