Складчасті промислові ворота: особливості та переваги

You are currently viewing Складчасті промислові ворота: особливості та переваги

Складні ворота для промислових об’єктів

Складні ворота, складчасті, ворота-книжка, ворота-гармошка — такі назви складаних воріт ви можете зустріти. Вони не від’їжджають вбік або вгору і не відчиняються, як хвіртка, а складаються подібно до дверей у звичайному тролейбусі. Ворота-гармошка можуть складатися з двох або більше секцій, мати вікна та вбудовані двері. Можуть бути встановлені на великих отворах промислових об’єктів.

Цей тип воріт є мало знайомим для українського споживача та викликає чимало запитань. В той самий час складні ворота — дуже розповсюджені в Європі. Приміром, у скандинавських країнах ворота-книжка займають близько 80% ринку. Що такого особливого у конструкції складчастих воріт і які переваги отримує власник, говоримо в цій статті.

Складчасті ворота для складу, виробництва, промислового гаражу

Чому варто обрати складні ворота для промислового об’єкта

Розроблені для промислового використання

У складаних воротах продумана кожна деталь, аби забезпечити довготривалу промислову експлуатацію конструкції. Такі ворота виготовляються під замовлення безпосередньо за розмірами отвору вашого об’єкту. Складні ворота потребують небагато місця для монтажу вгорі та збоку, вивільняючи корисний простір виробничого чи складського приміщення.

Опір вітровим навантаженням, вологостійкість, шумо- та теплоізоляційні характеристики складчастих воріт відповідають вимогам індустріального вжитку.

Всі комплектуючі воріт виконані з якісних матеріалів, стійких до дії кліматичних умов та корозії, тож слугуватимуть довгі роки.

Простота експлуатації

Ворота-книжка мають справді просту конструкцію, тож їх експлуатація не завдасть вам зайвого клопоту. Такі ворота дуже легко відчиняються та зачиняються, мають зрозумілу систему блокування. Для поточного ремонту або технічного обслуговування не потрібне залучення сервісної служби чи утримання фахового спеціаліста у своєму штаті. Механічні складані ворота можуть легко обслуговуватися самим власником.

Енергоефективність

Серед усіх типів воріт у нашій кліматичній зоні на особливу увагу заслуговують саме теплі промислові ворота. Звісно, вони допомагають забезпечити комфортні умови праці для співробітників та необхідні температурні показники для експлуатації та зберігання виробничого обладнання. Та найбільша перевага теплих воріт полягає в енергоощадності. Адже рахунки за опалення промислового приміщення в зимовий сезон можуть бути справді захмарними. Теплоізоляційні властивості полотна, опір вітровим навантаженням та надійне ущільнення конструкції допомагають зекономити тисячі кіловатів на рік, що витрачаються на обігрів та кондиціонування.

Низька вартість володіння

Інтервал сервісного обслуговування для механічних складчастих воріт може сягати 36 місяців! Необхідність заміни тефлонових втулок та ущільнюючих стрічок у швецьких воротах Ecolid виникає раз на 10 років. Це означає, що такі промислові ворота максимально оптимізовані для довготривалої роботи без раз по зайвої потреби у ремонті та сервісі.

Відсутність швидко зношуваних деталей, як то торсіонні пружини, троси чи ролики бічних напрямних мінімізує вірогідність зламання через знос. Вартість запчастин для складаних воріт дуже низька у порівнянні із деталями для інших типів воріт. Тож за необхідності можна швидко та безболісно виконати необхідний ремонт, без залучення сторонніх спеціалістів.

Безпека

Якщо ви обираєте складні ворота без нижньої направляючої, ви майже повністю виключаєте вірогідність зіткнення транспорту у нижній частині воріт, що доволі часто трапляється із секційними воротами. З власного досвіду виробник воріт Ecolid зазначає, що кількість зіткнень при встановленні горизонтальних воріт знижується приблизно на 75% у порівнянні з вертикально підйомними конструкціями. Опорні сталеві кронштейни підтримують стулки складчастих воріт та надійно захищають їх від падіння.

Дизайн

Промислові складні ворота мають привабливий індустріальний дизайн. Великий вибір кольорів для оздоблення полотна гарантує гармонійне поєднання конструкції з інтер’єром та фасадом промислової будівлі відповідно до брендбуку компанії чи особистих вподобань замовника.

Промислові ворота у стриманому дизайні

Складні ворота для промислових об’єктів від швецького бренду Prido

Вже майже 50 років виробник Prido зосереджений на виготовленні функціональних, надійних та візуально привабливих промислових воріт. Лінійка Ecolid сьогодні — найбільш продавані складні ворота у Швеції.

Головні переваги складчастих воріт Ecolid: 

 • Розроблені та виготовлені у Швеції за суворими європейськими стандартами.
 • Перевірені на зносостійкість мільйоном робочих циклів.
 • Зберігають до 40% більше тепла, ніж рамні складчасті промислові ворота.
 • Мають високий клас повітропроникності.
 • Потребують мінімум простору вгорі та збоку.
 • Швидкий та простий монтаж.
 • Надзвичайно низька вартість володіння.
 • Висока якість матеріалів, захист від шкідливої дії зовнішніх факторів.
 • Виготовлення за індивідуальним замовленням.
 • Великий вибір щодо оздоблення та дизайну промислових воріт.
 • Гарантія на 7 років бездоганної експлуатації.

Промислові складні ворота, що сертифіковані за EN13241

Всі складчасті промислові ворота Ecolid мають маркування СЕ згідно Положення про будівельні вироби (CPR) відповідно до стандарту EN13241-1. 

Ізоляційні властивості. Значення U 1,34 Вт / (м2 / K) для повністю зачинених суцільних воріт 5 x 5 м або 1,47 Вт / (м2 / K) з одним рядом вікон типу B1, розраховано за EN12428.

Повітропроникність. Клас 4, 1,8 м3 / м2 · ч, за стандартом EN12426. 

Механічна зносостійкість. Розроблено та випробувано 1-м мільйоном циклів відчинення відповідно до EN12605. 

Водонепроникність. Клас 3 за EN12425. 

Опір вітровому навантаженню. Клас 2, 3, 4 або 5 (залежить від габаритів конструкції). EN12444, EN12424. 

Конструкція складчастих воріт

Конструкція складаних воріт Ecolid

Кронштейни

Кронштейни, що встановлюються на стулки воріт виконані зі сталі або алюмінію з електрогальванічним цинкуванням. Якщо ворота відкриваються назовні, то сталева фурнітура має додаткове порошкове покриття. 

Передбачено щонайменше три опорних кронштейни на кожну стулку для попередження падіння.

Вікна 

Доступні шість стандартних розмірів. Склопакети заповнені аргоном та захищені від утворення конденсату. Віконні рами виконані з анодованого алюмінієвого профілю з роз’єднаними холодовими мостами.

Вбудовані двері 

Складні ворота з калиткою — це зручно, коли потрібно забезпечити прохід персоналу без повного відчинення воріт. Вбудовані двері у воротах Ecolid завжди відкриваються назовні. Встановити такі двері можна у будь-яких воротах висотою від 2800 мм та шириною від 770 мм. Ширина дверного отвору залежить від розмірів стулки воріт і може складати всього 567 мм. 

Ручки для механічних воріт

Ручки виконані з анодованого алюмінію. 

Полотно воріт

Полотно складчастих промислових воріт виготовлене з ламінованих сендвіч-панелей, що заповненні пінополіуретаном (не містять фреону) для надійної тепло- та шумоізоляції. Товщина панелей складає 50 мм.

Максимальні розміри окремого полотна: 1 250 х 6 000 мм. 

Рамка для кріплення гумових смуг, що захищають від защемлення, виконана з анодованого алюмінієвого профілю. Вузли кріплень для петель, напрямних тощо виконані з литої сталевої арматури.

Підйомні петлі (опція)

Підіймають полотно воріт на 10 мм під час відкривання. Використання таких петель забезпечує плавне відчинення без зносу ущільнювача у приміщеннях з нерівною підлогою. 

Ущільнення

Промислові ворота-книжка надійно ущільнені каучуковим профілем EPDM, стійким до старіння. Конструкція відповідає стандарту EN12453 навіть без додаткового захисту.

Замовити промислові складані ворота в ParkanUa

Висновки

Можемо впевнено сказати, що механічні складні ворота — справді розумний вибір для промислових потреб із помірним навантаженням. Вони зручні в експлуатації, функціональні, теплі, а головне — надійні. Життєвий цикл таких воріт втричі довший, ніж у звичних для нас секційних конструкцій. А вартість володіння складаними воротами, враховуючи мінімальну вразливість до зіткнень, приємну ціну запчастин та простоту обслуговування, можна вважати найнижчою на ринку.

ParkanUa знає все про промислові ворота. Тож, якщо ви розглядаєте варіанти конструкцій для вашого об’єкту — ми завжди ради надати фахову консультацію та допомогти з вибором.

Провідний менеджер напрямку Промислові ворота ParkanUa:

Олександр Азза
067 6306262
azza@parkan.ua