Швидкісні ворота — вирішальне значення герметичності

You are currently viewing Швидкісні ворота — вирішальне значення герметичності

Швидкісні герметичні ворота Efaflex захищають людей та продукцію Maropack AG.

чисте приміщення на виробництві фармпрепаратів

Навіть сліди домішок у навколишньому повітрі можуть спричинити величезні втрати у виробництві та упаковці фармацевтичних препаратів та вакцин. Тож не дивно, що вимоги до якості чистих кімнат та чистих компонентів приміщення постійно зростають. Чисті приміщення та правильно відфільтроване повітря мають вирішальне значення для компаній у галузі біотехнологій, що прагнуть виробляти продукцію за стандартами GMP. Критичні місця у контрольованих зонах —  це шлюзи для людей та матеріалів.

Ось чому Maropack AG у Целлі, Швейцарія, обрала спеціальні ворота EFAFLEX для чистого приміщення через їх надзвичайно високий рівень герметичності.

«Ми працюємо з біологічними препаратами, тому наше виробництво має відповідати дуже особливим вимогам», — пояснює доктор Вольфганг Моркіш, керуючий директор Maropack AG у Целлі. Вони є єдиною компанією, яка на цей час використовує метод BFS («видув – наповнення – запайка») упаковки ліків та вакцин для фармацевтичних компаній, і цього року запускає нову виробничу лінію. У новому виробничому комплексі було встановлено 16 воріт для чистих приміщень Efaflex EFA SRT® серії CR.

Герметичні ворота — ефективний елемент системи чистих приміщень.

герметичні ворота для чистих приміщень

«Ці ворота інтегровані до повітряних шлюзів», —  пояснює Карл Хочулі, технічний директор заводу. “Через них матеріали транспортуються до та з виробничих приміщень. Переміщення обладнання та виробничих матеріалів означає проникнення у надзвичайно чутливу зону». 

Так само важливо не допустити проникнення частинок з чистої кімнати назовні. «Ми зобов’язані захищати не тільки продукцію, але й наш персонал.»

Тому чисті приміщення розроблені з дотриманням послідовного чергування позитивного та негативного тиску за принципом цибулиння. «Для нас вирішальним є високий рівень герметичності воріт», — наголошує технічний директор.

Завдяки своїм закритим направляючим полотна, швидкісні ворота для чистих приміщень Efaflex забезпечують дуже високу герметичність. Градієнти тиску в межах 15 Па забезпечують втрати повітря менш як 10 м³ / год для воріт габаритами 2350 мм x 2350 мм. «Оскільки в нашій компанії ми пакуємо біологічні продукти, ми працюємо навіть із різницею тиску до 30 Па», — пояснює доктор Вольфганг Моркіш. 

Окрім регулярної санітарної обробки шлюзів, часті зміни продукту вимагають більших зусиль з очищення. Тобто ворота для чистих приміщень мають бути не тільки герметичними, але й стійкими до дії перекису водню (H2O2) та спиртових розчинів.

«Ми виконуємо замовлення на пакування лікарських засобів і працюємо з різними стерильними розчинами, що чергуються —  перехресне забруднення має бути виключене», — пояснює керуючий директор.

пакування вакцин в умовах герметичності

«Наприклад, при пакуванні вакцин, ми працюємо з живими організмами. Завжди існує побоювання, що щось може статися, якщо в навколишнє середовище потрапить навіть лише крихітний слід такого препарату. Саме тому регулярне очищення є надзвичайно важливим. Ми несемо відповідальність у цьому аспекті як перед нашими клієнтами, так і перед законом». 

Спеціалізовані ворота Efaflex надзвичайно зручні в експлуатації.

Щоб значно полегшити прибирання, швидкісні герметичні ворота мають гладкі поверхні та приховані (утоплені) елементи керування. Усі горизонтальні поверхні виконані під нахилом, щоб запобігти збиранню рідини та накопиченню частинок бруду. Тих самих запобіжних заходів вжито навіть на датчиках відкриття та окремих ящиках вимикачів.

Світлодіодні лампи, що вказують, коли герметичні ворота можна відкрити, та індикатори тиску вбудовані врівень з рамою воріт без виступаючих країв. Рама та кришка полотна виконані за кліп технологією для полегшення збирання та обслуговування. 

Мінімальне використання звичайних гвинтових з’єднань значно підвищує технологічність системи, покращує візуальні та тактильні якості конструкції.

Герметичні ворота повітряних шлюзів інтегровані до персоніфікованої системи блокування. Вона забезпечує доступ лише певних працівників до певних територій. За необхідності нову виробничу будівлю можна розширити до чотирьох модулів, в яких можна виконувати пакування на всіх типах машин. Таким чином кількість існуючих 55 робочих місць можна збільшити до 100. «Наші машини унікальні», — наголошує доктор Вольфганг Моркіш. «Завдяки цьому ми працюємо як зразковий бізнес. Клієнти приїжджають до нас з усього світу, щоб відвідати наш завод. Тому для нас важливо не тільки мати унікальні машини, але й представити однаково високоякісне виробниче обладнання на всіх рівнях — від вентиляційної системи до спеціалізованих воріт Efaflex. Ми дуже горді з того, що можемо зробити це.»

Компанія Parkan.Ua — сертифікований партнер німецького виробника швидкісних промислових воріт Efaflex. Якщо ви зацікавлені у виборі воріт, наші спеціалісти нададуть фахову консультацію та допоможуть підібрати оптимальну комплектацію для потреб вашого об’єкту.

Провідний менеджер напрямку Промислові ворота ParkanUa:

Олександр Азза
067 6306262
azza@parkan.ua