Секційні ворота – це найбільш часто використовуваний тип воріт в Україні. Вони зручні теплі та мають багато переваг.
Розглянемо найбільш розповсюджені поломки секційних воріт, надамо рекомендації, що з цим робити і як уникнути поломок на майбутнє:
Перелік поломок секційних воріт:
#1 Пошкодження нижньої секції
#2 Злетіли, переплутались, лопнули троси
#3 Лопнули торсіонні пружини
#4 Злам ланцюгового редуктора
#5 Зламався автоматичний привід для воріт
#6 Ролики вийшли з ладу
#7 Порвалося ущільнення
#1 Пошкодження нижньої секції
Пошкодження нижньої секції виникає, коли ворота не підіймати до кінця – до крайнього верхнього положення і машина, що заїжджає до гаража, виносить та ламає нижню секцію воріт.
Це дуже розповсюджена проблема особливо на воротах для фур. Особливо коли ворота без автоматики.
Також нижня секція може бути пошкоджена, як наслідок постійного закривання воріт із погано натягнутими торсіонними пружинами. Ворота із ручним механізмом просто падають донизу, тому поступово розвалюється нижня секція.
Як відремонтувати пошкоджену секцію.
Найпростіший спосіб – це замовити секцію у зборі, згідно серійного номера воріт. Потрібно сфотографувати бирку воріт – вона знаходиться на другій секції із середини.
Щоб замінити нижню секцію, потрібно послабити торсіонні пружини, замінити секцію, натягнути пружину. Таку роботу може виконувати фахові, навчені люди, потрібно мати знання і досвід.
Яка вартість такого ремонту?
Орієнтовна вартість ремонту складе 300-500 євро в залежності від розміру воріт.
Для прикладу вартість секції у зборі для воріт Alutech (як на фото, що зверху) шириною 4000 мм із вбудованими дверима склала 420 євро. Вартість робіт 100 євро. Термін постачання запчастин 3 тижні, тому що нестандартний колір.
Як уникнути пошкодження нижньої секції воріт на майбутнє
Потрібно усунути причини, що ведуть до винесення нижньої секції:
Пошкодження часто відбувається, тому що ворота опускаються під власною вагою. Ми рекомендуємо такі дії, щоб убезпечити ворота.
- Установити автоматику для секційних воріт. Таким чином ви уникнете ситуації коли ворота під власною вагою опускаються. Автоматика буде підіймати та утримувати ворота.
- Підписати договір із сервісною організацією, що буде натягувати пружини мінімум раз на рік. Як альтернативний, можна навчити власних робітників і проводити регулярне ТО.
- Радикальний варіант. Замінити ворота на інший тип – складчасті ворота. Так складчасті ворота внаслідок іншої конструкції зменшують ризик пошкодження на 75%. Крім того вони тепліші та мають довший термін служби.
Якщо вас цікавить докладна інформація про складчасті ворота, прочитати можна тут.
#2 Злетіли, переплутались, лопнули троси
Основні причини злітання тросів — неякісний монтаж, коли ворота поставлені криво, некоректне користування автоматикою або ланцюговим редуктором, коли користувачі запускають механізм різко в протилежному напрямку руху, троси послаблюються і злітають з барабана, перекоси полотна воріт (просіло приміщення, неякісно зафіксували або встановили конструкцію направляючих).
Всі виробники комплектують ворота системами блокування полотна воріт при обриві тросу, що ворота не перетворилися на гільйотину.
Як поставити троси на місце.
Потрібно послабити пружини, укласти троси на місце, натягнути пружини. Якщо вони на висоті 3-4 метри — потрібні високі драбини, будівельні ліси, підіймачі. Роботу ця доволі складна і небезпечна, тому краще доручити її фахівцям.
Яка вартість такого ремонту?
Вартість роботи 50-100 євро, вартість самого тросу — 5-10 євро за метр.
#3 Лопнули торсіонні пружини
Насправді ніхто не може сказати коли можуть лопнути пружини у секційних воріт, виробники регламентують ресурс пружин — до 25 тис. циклів, але як контролювати цей процес, якщо ворота не обладнані лічильником? Тому пружини лопаються завжди непередбачувано і ваші ворота перестають працювати. Коли пружина лопається – спрацьовує система від обриву пружин, що блокує ворота від падіння. В такому стані ворота не можна ні підняти ні опустити.
Особливість – навіть якщо лопнула одна пружина, потрібно міняти обидві, бо наступна лопне незабаром.
Як замінити пружину.
Щоб замінити поламану пружину необхідно: розпустити другу пружину, опустити ворота до долу, розпустити троси, зняти пружину разом із валом, встановити нову пружину на вал, закріпити вал з пружинами над воротами, намотати троси та натягнути пружини.
Це складна і небезпечна робота, що потребує кваліфікації, не виконуйте її самостійно.
Важливо. Торсіонні пружини секційних воріт мають систему від обриву пружин. При заміні пружин необхідно перевірити роботу цієї системи безпеки. Без неї ворота можуть травмувати персонал.
Яка вартість заміни пружин.
Вартість 2-х пружин складає 100-300 євро, робота по заміні – 100 євро. В цілому виходить досить велика сума у 200-500 євро. До цих витрат повинні бути готові всі власники секційних воріт, адже стандартний термін служби пружин – 25 тис. циклів.
Якщо, вам потрібна швидка консультація, звертайтесь до нас негайно.
Ця стаття ще не закінчена і знаходиться у процесі написання. Якщо вам потрібна, додаткова інформація із даної теми, звертайтесь до нас негайно.
Контакти