Ефективність низькотемпературного складу — безпека, логістика та швидкісні ворота для морозильних камер.

You are currently viewing Ефективність низькотемпературного складу — безпека, логістика та швидкісні ворота для морозильних камер.

У цій статті ми розглянемо важливі аспекти роботи сучасного холодильного складу, що підвищують продуктивність: сортувальний майданчик, проєктування, умови праці, безпека персоналу, переваги використання швидкісних воріт.

Низькотемпературні склади та більш загальні зони з контрольованою температурою є важливою частиною логістичного ланцюга у постачанні продуктів/напоїв та у фармацевтичній промисловості. М’ясо, овочі, риба, молочні продукти чи ті ж самі ліки — ці товари потрібно зберігати, сортувати та збирати у зонах із контрольованою температурою. Без сумніву, ця справа є недешевою в організації та управлінні. Саме тому холодильні склади потребують грамотного проєктування та правильного обладнання для забезпечення максимальної продуктивності їх експлуатації.

В наш час, коли вартість будівництва та енергозабезпечення сягає захмарних величин, варто з особливою ретельністю підходити до планування холодильного складу, аби звести ці витрати до можливого мінімуму. Крім того, робота в умовах температур -20° С та нижче може негативно відбитися на продуктивності персоналу. Тож ви маєте потурбуватися про мінімальний вплив екстремальних температур на працівників вашого підприємства. 

Нижче ми розглянемо кілька основних принципів щодо проєктування та функціонування низькотемпературних приміщень. 

Що таке зона з контролем температури? 

Зона з контролем температури — це будь-яке приміщення, що ізольоване термопанелями (товщина варіюється від 100-300 мм) і має один або декілька морозильних агрегатів, що підтримують бажаний рівень температури всередині. Доступ до такого приміщення забезпечують спеціальні двері або ворота, що також мають бути достатньо герметизовані у зачиненому стані.

Рекомендовані температури зон з контрольованою температурою залежать від мети використання приміщення:

Зберігання м’ясних та кондитерських виробів: від -18° до – 20° С 

Зберігання молочних продуктів:+ 5° С 

Зберігання риби та овочів:і -23° до -25° С 

Зберігання певних фармацевтичних товарів: +2° до +8° С 

Зони прийому / підготовки замовлень від 0° до + 5° С 

Підтримувати такі температури найбільш економічно доцільним способом буде нелегко. Нижче наведено кілька практичних порад, що дозволять знизити суму будівельного кошторису та досягти максимальної ефективності при мінімальних експлуатаційних витратах.

Як покращити логістику холодильного складу та заощадити на електроенергії

Створіть сортувальний майданчик 

Загальноприйнятою практикою проєктування низькотемпературних камер є побудова холодильної кімнати, що прилягає до камери глибокої заморозки. Це дозволить персоналу організовувати та готувати замовлення в більш комфортному середовищі поза екстремальними мінусовими температурами. Температурний режим у таких приміщеннях зазвичай підтримуються на рівні близько +5° C. 

Важливо пам’ятати, що час перебування товару у цій зоні обмежений. Тож ви маєте оптимізувати робочі процеси, аби забезпечити своєчасне завантаження продуктів до морозильних камер. Типовий відрізок часу для роботи у сортувальних зонах за системою НАССР становить близько 30 хвилин.

Потурбуйтесь про безпеку персоналу

Працівники, що виконують сортувальні роботи у холодному приміщенні не тільки мають меншу продуктивність, але й повсякчас піддаються збільшеному ризику для здоров’я. Тому доцільніше мати спеціального водія на автонавантажувачі (бажано з обігріваною кабіною), який працює в умовах глибокого заморожування та транспортує палети до та з зони підготовки замовлення. 

Зверніть увагу, що для безпеки вашого персоналу бажано мати теплу підлогу (особливо біля входів до холодильного складу), оскільки різниця температур у приміщеннях створює умови для утворення великої кількості конденсату та накопичення льоду.

Ворота для холодильного складу

Встановіть спеціалізовані швидкісні ворота

Швидкісні ворота можуть відрізнятися за дизайном та технічними особливостями, але всі вони мають дві спільні риси — висока швидкість відкриття / закриття та витривалість, коли мова йде про інтенсивне використання. Встановлення високошвидкісних теплоізоляційних воріт для розмежування морозильної камери та сортувального майданчика має вирішальне значення в оптимізації експлуатаційних витрат.

Швидкісні ворота для морозильних камер розроблені саме для роботи за таких суворих температур. Ворота для низькотемпературних приміщень Efaflex мають власну систему обігріву, що запобігає утворенню льоду на деталях конструкції. Висока робоча швидкість мінімізує час повітрообміну при відкритих воротах, а іноваційні термоламелі з системою якісного ущільнення знижує втрати холоду крізь полотно у зачиненому стані. Нижче наведене відео наглядно демонструє можливості заощадження енергії при використанні швидкісних воріт Efaflex.

https://www.youtube.com/watch?v=b4m7mRnT5IQ&ab_channel=EFAFLEX2010EFAFLEX2010

Багато компаній використовують розсувні двері для морозильної камери для доступу до приміщення під час щоденних операцій. Хоча ці двері можуть мати достатню швидкість відкриття, ви все одно можете втрачати кошти на енергії. Адже не виключені випадки, коли працівник проігнорує необхідність швидкого зачинення або просто забуде зачинити двері за собою. Можете уявити, наскільки значні температурні втрати це спричиняє протягом дня. 

З іншого боку, високошвидкісні ворота буде запрограмовано на автоматичне закриття саме у той момент, коли працівник чи техніка мине визначену зону. Тож ваш персонал може зосередитись на виконанні своїх безпосередніх обов’язків замість того, щоб обслуговувати двері до холодильного приміщення. Крім того, стандартні розсувні двері морозильної камери зазвичай не розраховані на велику кількість робочих циклів, тому їх термін служби значно скорочується при інтенсивному навантаженні. 

Ще одним достатньо розповсюдженим варіантом є використання штор із ПВХ-смуг на продуктових та фармацевтичних складах. Однак це не настільки економічно виправдано, оскільки смугові штори не ущільнюють отвір, дуже швидко зношуються і згортаються на кінцях через екстремальні температури. Вони також накопичуватимуть з часом велику кількість конденсату та подряпин від вилочних навантажувачів. Погана видимість крізь полотно збільшує ризики аварій, особливо в періоди інтенсивного трафіку. 

Швидкісні ворота для морозильних камер — головні переваги

Висока швидкість воріт — це перевірене рішення для логістики на об’єктах з контролем температури. Вони забезпечують найшвидший доступ до камери та мінімальний час відкриття. Цикли відкриття / закриття можуть регулюватися за допомогою тягового шнура або автоматичних інфрачервоних/лазерних датчиків, що здатні у тому числі відрізняти машину від людини. У деяких комплектаціях промислових воріт передбачене оснащення додатковим захистом від зіткнення. Ця система полегшує встановлення полотна воріт назад у раму у випадках, коли навантажувач здійснює випадковий наїзд і висуває його з положення. 

Середній час відкриття близько 2 секунд та автоматичне закриття забезпечують величезну економію енергії протягом дня. Але переваги швидкісних воріт на цьому не закінчуються: ваші продукти швидко досягають оптимальної температури, коливання температури мінімальні, а компресорні блоки не повинні працювати на виснаження для підтримання сталих умов. Помножте ці вигоди на річну кількість робочих днів і ви зрозумієте, що швидкісні ворота для морозильних камер дуже швидко окупаються!

Якщо ви зацікавлені у покращенні ефективності вашого складу та розглядаєте варіанти оптимізації логістичних процесів — зверніться за консультацією до Parkan.Ua. Ми є сертифікованим партнером німецького виробника Efaflex в Україні та маємо достатній досвід, аби допомогти вам обрати найкращу модель та комплектацію воріт для вашого об’єкту.

Провідний менеджер напрямку Промислові ворота ParkanUa:

Олександр Азза
067 6306262
azza@parkan.ua